Moejoonistamine 23.09.2022 (möödunud)

Mis on moejoonis? Kuidas kujutada tervet modelli paberil? Ja kuidas seda teha vaid mõne minutiga? Neile küsimustele saad vastused moejoonistamise töötoas. Ei ole tähtis kas sa hoidsid viimati pliiatsit käes kooliajal või tegeled joonistamisega igapäevaselt, tähtis on julgus lasta enast vabaks ja katsetada ning veeta mõnusalt ja loominguliselt aega.

Moejoonistamine ehk moekrokii on vaba ja loominguline joonistamise liik, kus modell vahetab poose keskmiselt iga 5-10 minuti jooksul ning töötoas osalejad skitseerivad kiirelt tema poosi. Selle töötoa käigus vabaneb osaleja soovist teha ideaalseid joonistusi ja õpib kiiremalt hoomama üldpilti ning seda paberil kujutama. Töötoas sätib modelli riietust ja poose ning juhendab moejooniste tehnikaid moekunstnik Maire Valdma. 

Maire Valdma on Eesti moelooja, keda lummavad meeleolukad värvid ja mustrid, mis jõuavad tema käsitsi maalitud ja trükitud siidist kleitidele. Ta on lõpetanud moekunsti Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis 1985. aastal. Õpingute ajal algasid ka tema loomingulised ettevõtmised, kui ta oli üks ERKI moeshow algatajatest. Ta on töötanud ka kunstiõpetajana ning olnud aastatel 1995-2011 galerist ja kunstnik oma galeriis Müürigalerii. Alates 2007. aastast on ta taas hakanud rohkem keskenduma moedisainile. Ta on teinud näituseid, mitmeid tellimustöid ja kollektsioone. Tema kollektsioone on saanud näha lisaks Tallinn Fashion Weekile ka Pariisis ja Cannes. 2021. aasta sügisel avas Maire koos oma tütrega Tallinna vanalinnas samades Müürigalerii ruumides kunstikohviku Lummus, kus see töötuba ka aset leiab.

Millal: reedel 23.09.2022 kell 18-20

Kus: Kohvik Lummus, Müürivahe 20, Tallinn

Kellele: Oodatud on kõik huvilised - kui sa pole kunagi joonistanud või kui tegeled kunstiga.

Mida võtta kaasa: meil on kohapeal olemas kõik joonistamiseks vajalik, aga soovi korral võid võtta kaasa ka oma lemmikvahendid.

Juhendaja: Moekuntnik Maire Valdma

Hind: eripakkumine 25 € (tavahind 35 €). Hind sisaldab juhendamist, vahendid kohapeal kasutamiseks, modelli ja pokaali veini. Õpilase (sh üliõpilase) soodushind on 19 €. Õpilaste käest küsitakse kohapeal soodustust tõendavat dokumenti.

Kohtade arv on piiratud! Koha saab reserveerida ostes pilet. Kohapeal saab liituda ainult vabade kohtade olemasolul. Loodame mõistvale suhtumisele.