Kohviku Lummus luguTallinna vanalinna müüride vahel asus kunagi Müürivahe galerii, kus toimetasid tütar ja ema Sandhra-Mirella ja Maire Valdma. Lisaks värvile voolas ka aeg selles galeriis mõnusa kulgemisega. Sellest sai perekonnale justkui teine kodu, kus Sandhra-Mirella peale kooli mängimas käis ja vanemana välismaalastele eesti kunsti tutvustas. Peale 17 aastat tuli aga päev, kui galerii uksed tuli külalistele sulgeda, ent kirg kunsti vastu jäi.


Tugev kunstikirg ühendati Maire kohviarmastusega ja sellest sündis 2021. aastal kohvik Lummus


Kohviku seinu kaunistavad moekunstnik Maire Valdma imetaolised tööd, mis viivad sind rändama mööda elu värvirikkamaid radu. Maire on terve elu nautinud moekunstnikuks olemist ja kunstijanu pole tema elust siiamaani kadunud. Maire Valdma käekirjale omaseid voolavaid jooni võid märgata kohviku erinevates kujunduslikes elementides – küünaldel, kohviku letil, töödel seintel või laekaunistustel.

Lisaks kohvikut kaunistavatele töödele voolavad värvid edasi ka Lummuse kunsti töötubades, kus sõbrad, perekonnad ja töökaaslased saavad tulla ühiselt nautima lõbusat ja lõõgastavat värvidemängu. Tõeline nauding on unustada paariks tunniks mõttetöö ja pokaali veini kõrvale nautida suurepärast seltskonda ja käelist tegevust!

Lummus on paik, kus kohtuvad inimesed, kes armastavad kunsti ja kultuuri. Siin toimuvad lisaks kunsti töötubadele ka live-muusika õhtud, vestlusõhtud ja palju muud huvitavat. Lummuses toimuvate üritustega on parim viis end kurssi viia hoides meie tegemistel pilku peal Facebookis.

Lase end lummata Maire Valdma imetaolistel kujundustel mõnusa tassi kohvi kõrvale!Show ruum on osa kohviku ruumidest, kus on võimalik tutvuda Maire Valdma imetaolise moeloominguga. Valikus on toor- ja täissiidist valminud kollektsioonid. Kõik tooted on ainueksemplarid ning valikust leiab nii kleite, seelikuid, mantleid, keepe, tuunikaid, pintsakuid kui ka väiksemaid siidsalle ja lipsusid.